slo- pro- ana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
slo- pro- ana

pomen tega foruma je spodbuda in druženje oz. tekmovanje vseh bulimičnih, anorexsičnih in kompulzivnih prenajedcev...


You are not connected. Please login or register

živila z negativnimi kalorijami!! xoxo

5 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Empty živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Sre Mar 21, 2012 2:01 pm

aria k

aria k

No najprej nej povem, da ta zivila nimajo dobesedno negativnih kalorij, ker je to NEMOGOČE! Je pa res da s tem ko zauzijes to hrano porablis vec kalorij kot si jih zauzil/a. Naprimr pojes 100 g brokolija, ki vsebuje okoli 40 kalorij, da pa pripravis, prezvecis, prebavis in ga izlocis porabis okoli 150 kalorij. Torej si porabil/a oz.pokurila se dodatnik 110 kalorij. Ker ce naprimer pojes torto z 500 kalorijami, za njeno porabo pa potrebujs le 100 kalorij, ti ostalih 400 ostane in jih naprimer mal porabs tudi z hrano kot je brokoli!

Med živila z negativnimi kalorijami spadajo: ananas, artičoke, borovnice, brokoli, bučke, cikorija, cvetača, feferoni, grenivke, jabolka, jagode, jajčevci, korenje, koromač, kumare, lubenice, maline, mandarine, melone, papaja, paradižnik, pomaranče, por, radič, repa, solata, šparglji, špinača, zelena, zelje.
Sama odlična hrana, vsaj js mam rada use kar je na tem spiskuu!!! Smile)

Xoxo :* I love you

lonely.whisper

lonely.whisper

hvala fuuul dobra tema!!

lonely.whisper

lonely.whisper

ampak za ananas mi je res kr malo čudno?a nima to ful sladkorja? ker vem da lubenica ful ni proporočljiva ker vsebuje velik fruktoze(sladkorja)

aria k

aria k

Ja pac ananas in lubenica masta res sladkor, kar poveca apetit, ampak mal razmisl, lubenica naprimer je iz ful vode, vec kot 80 % je vode in tud kalorij nima tolko, za prebavo pa izlocanje pa porabs kr neki kalorij, isto nekak je pr anasu!

Kr mal pogoogli, pa bos vidla! Smile) je veliko na to temo online Smile

Kle je ena stran za pomoc:



http://zadovoljna.si/clanek/diete/ni-se-dokoncano-jejte-kolikor-hocete-in-shujsajte.html

Stay strong Smile) xoxo

Kika

Kika

Jaz sem pa ravno danes ravno o lubenici brala...baje fuil poviša krvni sladkor,zato redi.Sem jo mislila jesti jutri za post silent

6živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Empty Re: živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Čet Mar 22, 2012 12:28 am

lonely.whisper

lonely.whisper

ja to vem da npr če ješ po low carb dieti al pa low gi potem so taka živila s ful sladkorja najbolj strogo prepovedana ker zvišajo inzulin in povečajo apetit,ne glede na kalorije ampak po pravici povedano jaz sem probala vse od atkinsonove montignaca pa se mi najbolj obnese če gledam na kalorije, ne glede na to iz kje so...pa koliko sladkorja je.... tko da če ma ananas malo kalorij ga bom jedla saj lačna sem isto če malo jem ne glede na to kaj se moram znat zadržat Razz
thanx aria huda stran.... Very Happy

7živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Empty Re: živila z negativnimi kalorijami!! xoxo Čet Mar 22, 2012 12:50 am

aria k

aria k

Ja sej, ubistvu usaka hrana nej bi povecala apetit, ce je nepojes tolk da si sit, cukr pa pac se bl! Ampak pac se gre kar se tice kalorij... Smile

O poznas montignaca, cool! Js jem po njemu, hkrati pa gledam tut na kalorije! Ker moja mami je po njemu ze kksne 8 let, ce ne vec, in je na zacetku jedla po njegovem programu za hujsanje in je v priblizno dveh mescih zgubila nekej cez 20 kg, in zdej je po montignacovem programu za ohranjanje teze in je se vedno isto tezka, nic se ji ni teza dvignla, kljub temu, da se 1x na mesec kdaj prekrsi! Smile samo je pa res, da ogromno tece, usak dan najmanj okoli 20 km, najbrs ji tud to pomaga Smile)

Ohh, js sm tok vesela da jagode spadajo pod to zivilo, dans sm jih mela za zajtrk! Pa tehtnica je kazala 1kg manj kot ucerej zvecer in sm skorejda skakala od veselja!!! Smile) kako gre kej tebi? Uspesno?
Upam!! Smile

Xoxox Smile

nirca

nirca

to z negativnimi ma nek pomen... tko je recmo tut če ješ vato, ko nima nič kalorij, telo jo mora pa vseeno prebavit Smile

glede korenja pazite, ker ma ogromno sladkorja...

najbolš za bit sit in se ne zredit je navadna zelena solata, brez prelivov, navadna surova Smile moja najljubša je kristalka, ko je taka ko čips Smile

tamyyy

tamyyy

Na teh negativnih kalorijah je zihr neki. Imajo tudi znanstveno podlago sam se trenutno ne spomnem točno. Bom pogledla pa javim.
Glede zelenjave se vam pa res ni treba sekirat ker ima full mal kalorij in je nasitna. Sadje pa vsebuje naraven sladkor fruktozo, kar je čist neki druzga kot saharoza (bel sladkor). Tko da te diete glede GI so mal za lase privlečene.
Če vas zanimajo točne kalorije v živilih obstaja ena full dobra stran v slovenščini. Gor je full velika izbira živil in ti piše use kolk ma kalorij, OH, sladkorja, vitaminov...Lohk si tudi določiš kolk kalorij boš pojedla in pol pač vnašaš živila. U bistvu kot prehranski dnevnik sam full bolj natančno in boljše.
Najde se jo na googlu...v brskalnik moraš vpisat Opkp.

Enjoy Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu