slo- pro- ana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
slo- pro- ana

pomen tega foruma je spodbuda in druženje oz. tekmovanje vseh bulimičnih, anorexsičnih in kompulzivnih prenajedcev...


You are not connected. Please login or register

nova pujsa tukaj

4 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1nova pujsa tukaj Empty nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 4:07 am

beth



Lep pozdrav! Za včlanjenje na ta forum sem se odločila ker nujno rabim pomoč in podporo. Imam 60 kilogramov visoka sem 170 cm. Zaenkrat je moj cilj 54kg. Največji problem je da imam konec meseca maturantski izlet in pod nobenim pogojem se ne prikažem v kopalkah s 60 tonami. pig Vašo pomoč potrebujem, ker mi noben od prijateljev noče pomagati, nihče noče verjeti da sem tako težka. Pomoje samo nočejo da shujšam, ker tudi same ne morejo. Stara sem 18 let. Hvala že v naprej!

2nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 5:26 am

Karamela

Karamela

sport sport sport in se enkrat sport..

3nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 6:25 am

beth



ja in kaj če ne pomaga? no saj meni tako al tako nič ne pomaga. Z vegetarijanstva sem šla na veganstvo. V enem mesecu nisem zgubila niti kilograma, medtem ko so pujsi ki se bašejo z vsem mogočim sranjem shujšali zaradi 'stresa'. Ali mi lahko kdo pove po kolikšnem času stradanja začne dejansko zginevati tudi špeh?

4nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 6:54 am

dVb



tole z vegetarijanstvom -> veganstvom ne vem če je ravno pametno, saj meso nima ogljikovih hidratov (ki poskrbijo za to da ti raste špeh) in je polno beljakovin.. res pa je da moraš jesti samo čisto,belo meso.. pa tudi mleko pomaga pri vsrkavanju maščob iz hrane da jih potem izločiš da se ne zadržijo v telesu.

5nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 8:12 am

beth



mesa ne jem ker se mi gravža ( crkovina No ), mleko pa tako ali tako ni namenjeno ljudem, razen tistim ki mislijo da so telički. Ni mi pa jasno zakaj po vsem tem ne shujšam saj potem ne ostane veliko redilnih stvari. Najbrž bo treba kar začet stradat, od teka pa so moje noge še večje krače. Mad

6nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Sob Avg 07, 2010 3:40 pm

dVb



ostane kar precej redilnih stvari.. testenine, krompir z velikim GI, riž z veliko OH, kosmiči, sojino mleko, bonboni, ...

7nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Ned Avg 08, 2010 1:41 pm

lolita

lolita

tako kot je bilo v postu nad mano napisano, poglej si preko googlea kaj o glicemičnem indeksu in se hrani, ki ima visok GI indeks izogibaj.

očitno je s tvojo prehrano nekaj narobe, če praviš da ne morš shujšat. morda vneseš preveč naravnih sladkorjev (fruktoza) v telo in če je je preveč, je tudi to lahko problem.

potrebno se je redno gibati (tek, kolo npr) in vnesti v telo 2 l vode dnevno. prav tako je dobrodošlo, če ne ješ po šesti uri zvečer.

če imaš probleme s prevelikim apetitom, si kupi čaj mate (brazilski zeleni čaj), ki zavira tek in uničuje občutek lakote ( ljudstva v Andih ga pijejo, ker imajo tam pomanjkanje hrane in tako ne čutijo lakote), čaj preverjeno pomaga, ga tudi sama pijem.

iz danes na jutri se shujšat ne da, potrebna je sprememba v prehrani in veliko športa. vodi dnevnik prehrane in piši vse kar poješ. po kakšnem tednu boš vidla kaj bi lahko spustila in katere hrane ti manjka.

srečno bounce

8nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Pon Avg 09, 2010 5:59 am

beth



Vse ki sta imele ali imate izkušnje z anorexio me zanima koliko časa je trajalo, da se je zmanjšan vnos kalorij in stradanje začelo obrestovati? Zavedam se da prvih 5-10kg je verjetno le izguba vode, kdaj pa se je dejansko začelo poznati na špehu?

9nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Pon Avg 09, 2010 6:45 am

Karamela

Karamela

poznal se ti bo na misicah.. doh.

10nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Pon Avg 09, 2010 11:03 am

dVb



špeh se začne istočasno porabljati kot mišice, le se boš porabila npr. 10 kg mišic in 1 kg maščobe. Ko ne boš več imela mišic se začne porabljati več maščobe.

11nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Pon Avg 09, 2010 1:40 pm

Karamela

Karamela

..pol ti pa ostane samo se koza.

12nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Tor Avg 10, 2010 9:33 am

beth



Kaj pa če jem samo hrano ki vsebuje beljakovine (vendar še te zelo malo) in veliko telovadim?

13nova pujsa tukaj Empty Re: nova pujsa tukaj Tor Avg 10, 2010 12:14 pm

Karamela

Karamela

porab vec kalorij kot jih vneses, cim mn oglikovih hidratov pa bos na dobri poti. racunej da do maturanca ne bos tko drasticno zgubla kilogramov.. osredotoc se na to kako bos "zgledala" ne kok bos tehtala. kile tm ne bojo pomembne.

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu